Cellulit znaczenie – jak mu zapobiegać

Mieć cellulit oznacza, że masz złogi tłuszczu w pewnych obszarach ciała. Jest to normalna część ciała i istnieją różne sposoby leczenia. Najlepszym leczeniem jest zapobieganie mu w pierwszej kolejności.

Opcje leczenia

Na szczęście istnieje wiele opcji leczenia cellulitu, które mogą zmniejszyć wygląd tego stanu. Niektóre z tych opcji obejmują zabiegi chirurgiczne, terapie wspomagane energią i kremy miejscowe. Wszystkie te opcje są bezpieczne i skuteczne. Jednak ważne jest, aby skonsultować się z licencjonowanym specjalistą medycznym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Niechirurgiczne opcje obejmują miejscowe kremy do skóry z 0,3% retinolem, które pomagają zmniejszyć wygląd dimpling. Ponadto, zabieg wykorzystujący energię o częstotliwości radiowej do delikatnego ogrzewania złogów tłuszczu pod skórą może również pomóc w poprawie wyglądu cellulitu.

Inna opcja leczenia cellulitu wykorzystuje ręczne urządzenie, które delikatnie zasysa i wycina pasma pod skórą. Procedura jest bezpieczna i powoduje minimalny czas przestoju. Wyniki leczenia są widoczne w ciągu tygodnia i mogą trwać od dwóch do trzech lat.

Inne opcje leczenia cellulitu obejmują mezoterapię iniekcyjną, która jest stosowana do rozbijania tkanek łącznych i zmniejszania wyglądu cellulitu. Procedura może powodować łagodne zasinienie. Zastrzyki mogą również powodować infekcje. Ponadto, iniekcje mogą również powodować obrzęk, więc pacjenci powinni być ostrożni przy wyborze tej opcji.

Zabiegi laserowe mogą być również stosowane w leczeniu cellulitu. Cellulaze ™ wykorzystuje opatentowaną technologię SideLight 3D do celowania w pasma włókniste, które przyczyniają się do powstania cellulitu. Procedura ta rozbija te pasma i pobudza produkcję kolagenu w celu wzmocnienia i pogrubienia skóry.

Inną opcją leczenia cellulitu jest Thermage, który wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej do ogrzewania złogów tłuszczu pod skórą. Procedura może być wykonana w mniej niż godzinę i może pomóc poprawić wygląd cellulitu. Procedura jest również skuteczna w poprawie wyglądu rozstępów i ciemnych kręgów pod oczami.

Inną opcją leczenia cellulitu jest Cellfina ™, która jest procedurą zatwierdzoną przez FDA, która pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu. Urządzenie rozbija pasma łączne i uwalnia przegrody, które ciągną leżącą nad nimi skórę w dół. Procedura jest wykonywana w biurze i zajmuje tylko jedną godzinę, aby zakończyć.

Te opcje leczenia cellulitu są skuteczne i bezpieczne. Jednak liczba sesji wymaganych do osiągnięcia optymalnych rezultatów zależy od liczby dołeczków w skórze.

Mity dotyczące leczenia

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, cellulit może być powodem do zmartwień. Może powodować, że czujesz się niepewnie i może uniemożliwić Ci noszenie odpowiedniego ubrania na plaży lub na wakacjach. Jednak nie musi to być stały problem. Możesz wyeliminować cellulit za pomocą odpowiedniej diety, ćwiczeń i innych technik.

Cellulit nie jest spowodowany przez toksyny, ale przez problem strukturalny. Kiedy tłuszcz zostaje uwięziony pod skórą, wybrzusza się przez warstwy włókien kolagenowych. Kolagen pomaga utrzymać skórę napiętą i sprężystą. Jednak z wiekiem kolagen się wyczerpuje. Może być również uszkodzony przez ekspozycję na słońce.

Na przestrzeni lat powstało kilka mitów mających wyjaśnić, dlaczego pojawia się cellulit. Niektóre z najczęstszych obejmują:

Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu. Jest to częściowo spowodowane tym, że kobiety mają tendencję do posiadania większej ilości podskórnego tłuszczu niż mężczyźni. Ale ma to również związek z osłabieniem tkanek łącznych. Wraz z wiekiem u kobiet naturalnie spada poziom estrogenów. Hormony te pomagają promować produkcję kolagenu. Jednak, gdy poziom estrogenów spada, tkanki łączne, które utrzymują skórę napiętą osłabiają.

Cellulit może być zminimalizowany z pomocą odzieży kompresyjnej. Te ubrania dokręcić skórę na krótki czas i może być usunięty.

Głęboki masaż tkanek może również pomóc zminimalizować wygląd cellulitu. Ten rodzaj masażu może być wykonywany przez 30 do 60 minut. Jest on szczególnie skuteczny na pośladkach i nogach, gdzie występuje cellulit.

Cellulaze to kolejny popularny zabieg na cellulit. Stanowi on alternatywę dla terapii miejscowej. Metoda ta działa poprzez stymulację naturalnej produkcji kolagenu w organizmie.

Jest również znana jako efekt skórki pomarańczowej. Liposukcja może być stosowana do poprawy wyglądu cellulitu, ale nie jest to trwałe rozwiązanie. Zabiegi chirurgiczne, takie jak liposukcja, mogą być drogie.

Kremy na cellulit dostępne na rynku są zwykle wykonane z kofeiny lub alternatywnego składnika. Kremy te są sformułowane w celu leczenia konkretnych rodzajów cellulitu. Mogą one również zminimalizować efekt skórki pomarańczowej. Jednakże, te kremy są drogie. Są również bólem w stosowaniu i mogą być drogie w utrzymaniu.

Prewencja jest najlepszą opcją

Dbanie o skórę jest bardzo ważne, aby zapobiec cellulitowi. Pierwszym krokiem jest stosowanie zdrowej diety. Jedzenie pokarmów bogatych w niezbędne kwasy tłuszczowe pomoże uzdrowić Twoją skórę i zmniejszyć wygląd cellulitu. Dodanie antyoksydantów do swojej diety również pomoże. Można je znaleźć w przyprawach, owocach i ziołach.

Zdrowa dieta obejmuje również dobrą ilość błonnika. Owoce, warzywa i całe ziarna zawierają błonnik. Włókna te pomagają organizmowi zatrzymywać wodę. Należy również pamiętać, że trzeba utrzymać spożycie wody na wysokim poziomie. Jeśli pijesz mniej wody, skończysz trzymając więcej wody i twoja skóra stanie się odwodniona.

Więcej, ćwiczenia to świetny sposób na zmniejszenie cellulitu. Najlepsze ćwiczenia będą obejmować połączenie treningu aerobowego i siłowego. Te ćwiczenia pomogą tonować twoje mięśnie i spalić tkankę tłuszczową. Będą one również pomóc organizmowi produkować kolagen i elastynę.

W uzupełnieniu do ćwiczeń, należy jeść żywności, które są wysokie w przeciwutleniacze. Pokarmy takie jak orzechy, oliwa z oliwek i migdały okazały się zmniejszyć cellulit. Te pokarmy zawierają również kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Inne pokarmy o wysokiej zawartości antyoksydantów to jagody, zielona herbata i żeń-szeń. Te przeciwutleniacze pomagają zwalczać uszkodzenia oksydacyjne.

Używanie odzieży kompresyjnej może również pomóc w zmniejszeniu cellulitu. Te ubrania zwiększają przepływ krwi i limfy. Można je znaleźć w lokalnych sklepach lub online. Stymulują one również układ nerwowy, co może zwiększyć krążenie. Mogą również pomóc w pozbyciu się martwych komórek skóry i zwiększyć krążenie.

Jeśli masz nadwagę, możesz być również narażony na cellulit. Wynika to ze zdolności Twojego organizmu do szybszej produkcji tłuszczu. Ponadto, jesteś również bardziej podatny na tłuste pokarmy. Dodanie żywności, która jest wysoka w kwasy tłuszczowe omega 6 może pomóc w redukcji cellulitu. Te pokarmy obejmują migdały, łososia, canola i orzechy włoskie.

Unikanie palenia może również pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Palenie może osłabić elastyczność Twojej skóry i spowodować jej rozpad.

.