Czy cellulit jest normalny?

Mienie cellulitu może być zmartwieniem dla większości kobiet. Istnieją jednak pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc mu zapobiec. Ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak on powstaje, abyś mogła lepiej zrozumieć, co możesz zrobić, aby go leczyć.

Estrogen

Wbrew temu, co możesz usłyszeć, estrogen i cellulit nie są koniecznie połączone. Podczas gdy mężczyźni mogą rozwijać cellulit, jest on zazwyczaj bardziej powszechny u kobiet. Podczas gdy estrogen zwiększa produkcję komórek tłuszczowych w pewnych obszarach, zmniejsza produkcję elastyny i kolagenu. Brak tych włókien powoduje, że skóra staje się słaba i zwiotczała, zwiększając wygląd cellulitu.

W dodatku starsze kobiety mogą cierpieć na hipoestrogenizm pomenopauzalny, który może mieć negatywny wpływ na rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Siedzący tryb życia może również przyczynić się do rozluźnienia skóry.

Genetyka tkanki łącznej kobiety jest również uważana za czynnik rozwoju cellulitu. Komórki tłuszczowe pod skórą naciskają na włóknistą tkankę łączną, powodując powstawanie kraterowatego wyglądu.

Chociaż estrogen i cellulit nie są bezpośrednio związane, hormony mogą odgrywać rolę w rozwoju tego stanu. Jeśli uważasz, że Twoje hormony są wyprowadzone z równowagi, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Pomogą Ci znaleźć rozwiązanie, które jest bezpieczne i naturalne.

Istnieją pewne pokarmy zawierające fitoestrogeny, które pochodzą z roślin. Mogą one działać jako substytut rzeczywistego estrogenu w twoim ciele, ale często są łagodne. Te fitoestrogeny można znaleźć w soi i passiflorze. Jagoda kuropatwiana jest kolejnym potężnym stabilizatorem hormonalnym.

Istnieją również ksenoestrogeny, które są syntetycznymi lub sztucznymi chemikaliami, które naśladują estrogen. Przykładami ksenoestrogenów są ftalany w tworzywach sztucznych i bisfenol A (BPA). Zaburzają one równowagę endokrynologiczną, co może prowadzić do dysfunkcyjnej odpowiedzi estrogenowej w komórkach.

Prolaktyna

Podczas ciąży i karmienia piersią poziom prolaktyny jest często wysoki. Może to zwiększyć ilość tłuszczu przechowywanego w organizmie, przez co wygląda on na większy. Hormon ten spowalnia również metabolizm i zmniejsza zdolność do rozbijania tłuszczu.

Gdy poziom hormonu spada, może promować rozpad tłuszczu. Zmniejsza to dopływ kolagenu i elastyny do skóry, co sprawia, że cellulit jest bardziej widoczny.

Podczas menopauzy estrogen spada, a to może ułatwiać gromadzenie się tłuszczu w organizmie. Skutkuje to gorszym krążeniem, co może powodować zmiany degeneracyjne w tkance łącznej.

Zmniejszenie krążenia może również wpływać na produkcję kolagenu. Ponadto estrogen ma wpływ na naczynia krwionośne. Skóra i uda kobiety stają się bardziej podatne na cellulit, gdy spada poziom estrogenów. Może to być spowodowane kombinacją czynników, w tym wiekiem, dietą i stylem życia.

Innym czynnikiem mogą być zaburzenia równowagi hormonalnej, które są powszechne w okresie menopauzy. W tym okresie hormonalna terapia zastępcza może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej.

Istnieją inne hormonalne przyczyny cellulitu, takie jak gestagenna hormonalna terapia zastępcza. Stwierdzono, że hormon aromataza zwiększa się, gdy kobieta jest w okresie menopauzy. Prowadzi to do wzrostu adipocytów, które zwiększają obciążenie naczyń limfatycznych.

Niektórzy naukowcy uważają, że cellulit jest wynikiem przewlekłego stanu zapalnego o niskim stopniu zaawansowania. Niektórzy badacze znaleźli komórki odpornościowe, które są związane z zapaleniem.

Palenie

Pomimo tego, że palenie powoduje cellulit normalny, ma inne skutki, które mogą wpłynąć na Twoje zdrowie. Jeśli chcesz zachować nienaruszoną skórę i ogólne zdrowie, najlepiej jest rzucić palenie.

Może również osłabić kolagen i tkankę łączną, dwa składniki, które tworzą Twoją skórę. To może przyczynić się do efektu wgłębienia w cellulicie.

Palenie może również zmniejszyć wchłanianie tłuszczu. Ważne jest, aby jeść zdrową dietę z wystarczającą ilością błonnika i białka, aby zapewnić organizmowi wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Pomocne jest również regularne ćwiczenie.

Dym papierosowy zawiera nikotynę, która może negatywnie wpływać na przepływ krwi do skóry. Dodatkowo zmniejsza ilość kwasu hialuronowego w Twoim organizmie. Kwas hialuronowy pomaga skórze zachować wodę i utrzymać pulchny wygląd.

Innym skutkiem palenia na skórę jest to, że pogarsza kolagen, który sprawia, że skóra wygląda młodo. To prowadzi do zwiotczenia i zmarszczek.

Cellulit to problem, który może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej jest widoczny u osób, które mają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się dołeczkowym wyglądem na udach, pośladkach i brzuchu.

Inne czynniki, które mogą prowadzić do cellulitu to genetyka, słabe krążenie i hormony. Na przykład, estrogen jest znany z tego, że zwiększa gromadzenie się tłuszczu w pośladkach. Podobnie testosteron zwiększa gęstość tkanki łącznej, przez co skóra staje się grubsza.

Liposukcja

Podczas liposukcji przez małe nacięcie wprowadza się rurkę, aby rozbić złogi tłuszczu. Cienkie ostrze jest następnie wprowadzane z minimalnym wpływem na otaczające tkanki.

Procedura może być wykonana z jednym lub dwoma nacięciami, w zależności od obszaru, który ma być leczony. Po zabiegu pacjenci mogą wymagać noszenia odzieży uciskowej przez kilka dni. Jeśli leczony jest większy obszar, wiele obszarów może być leczonych w tym samym czasie.

Najnowsza technologia dostępna w celu zmniejszenia wyglądu cellulitu nazywa się Cellulaze. Jest to nowy, rewolucyjny zabieg od twórców Smartlipo. Działa poprzez rozbijanie pasm tkanki łącznej, które powodują cellulit.

Technika ta ma na celu przywrócenie normalnej struktury skóry. Jest uważana za najdłużej trwającą terapię cellulitu.

Po zabiegu obszar będzie obolały, ale większość pacjentów stwierdza, że zasinienie jest minimalne. Pacjent może powrócić do normalnych czynności następnego dnia.

Zabieg Cellulaze trwa około godziny i wymaga znieczulenia miejscowego. Małe nacięcie jest wykonywane w celu wprowadzenia kaniuli z końcówką w kształcie klina.

Niewielka ilość kremu znieczulającego jest wstrzykiwana do dotkniętego obszaru. Kaniula jest następnie wycofywana przez drugie nacięcie. Włókna fibroelastyczne, które przywiązują skórę do powięzi, są uwalniane z tkanki podskórnej. Pasma włókniste są następnie rozbijane, a komórki tłuszczowe są ponownie umieszczane pod skórą.

Obrzękowe

Generalnie, cellulit jest związany z zatrzymywaniem wody. Dzieje się tak, gdy żyły i naczynia limfatyczne nie mogą sprawnie usuwać wody. W rezultacie płyn i toksyny gromadzą się w tkankach, prowadząc do stanu zapalnego. Nagromadzenie tych toksyn może prowadzić do rozpadu włókien kolagenowych. To powoduje, że skóra rozwija teksturę twarogu.

Ciało ludzkie składa się z około 60 procent wody. Jeśli woda nie jest usuwana z organizmu, toksyczne nagromadzenie może wystąpić w komórkach tłuszczowych. Prowadzi to do zapalenia o niskim stopniu zaawansowania. Kiedy ten stan zapalny jest przedłużony, komórki mogą się powiększyć. Te powiększone komórki tłuszczowe naciskają na tkanki łączne, tworząc wybrzuszenia i kieszenie.

Istnieją trzy główne rodzaje cellulitu: wiotki, twardy i obrzękowy. Każdy z nich ma swoje odrębne cechy. Choć każdy z nich jest uleczalny, kluczowa jest prawidłowa diagnoza. Celem leczenia jest zajęcie się wszystkimi aspektami cellulitu, w tym przyczynami leżącymi u jego podstaw.

Edematyczny cellulit jest jedną z najbardziej bolesnych form cellulitu. Ten rodzaj cellulitu pojawia się zazwyczaj na udach i kolanach. Jest on również związany z problemami z krążeniem. Powstały obrzęk może sprawić, że jedna noga wydaje się większa od drugiej. Może również powodować przebarwienia skóry.

W przeciwieństwie do wiotkiego cellulitisu, obrzękowy cellulitis jest trudniejszy do leczenia. Wypływy żylne spowodowane obrzękiem powodują ból podczas stania lub siedzenia. Stan ten jest często nasilany przez siedzący tryb życia. Może być leczony drenażem limfatycznym.

Szkoda

Mimo że jest znany jako problem kosmetyczny, cellulit nie jest chorobą. Jest to stan skóry, który rozwija się w wyniku zmian w komórkach tłuszczowych pod skórą. Charakteryzuje się klinicznie wieloma guzkami lub podniesionymi lub przygnębionymi obszarami.

Wygląd cellulitu może być poprawiony poprzez połączenie programu ćwiczeń i diety z ograniczeniem kalorycznym. Wzrost napięcia mięśniowego i poprawa krążenia również pomoże. Ponadto, niektórzy ludzie stwierdzili, że leczenie laserowe jest pomocne.

Głównym białkiem w tkance łącznej jest kolagen. U kobiet wygląda on jak płot z palików, u mężczyzn jak usieciowana struktura. Jego grubość stopniowo zmniejsza się po 30 roku życia.

Cellulit najczęściej występuje u kobiet, dotykając 85% kobiet w okresie postpubertalnym. Może jednak dotyczyć mężczyzn i nastolatków.

Zapalenie jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu. Uważa się, że do jego rozwoju przyczynia się kombinacja czynników, w tym wiek, hormony i ogólna struktura skóry.

Cellulit najczęściej rozwija się w okolicach brzucha, pośladków i ud. Znany jest również jako twarogowe wgłębienie skóry. Wygląd cellulitu pogarsza się z wiekiem i zmianami hormonalnymi. Często jest spowodowany nadmiernym spożyciem tłuszczu i soli.

W dodatku, siedzący tryb życia odgrywa dużą rolę w rozwoju cellulitu. Uważa się, że przedłużone okresy siedzenia zmniejszają przepływ krwi.

Męski hormon płciowy estrogen może również odgrywać rolę w cellulicie. Uważa się, że wyższy poziom estrogenów może powodować więcej cellulitu.

.