Czy cellulit zniknie po ciąży?

Jeśli martwisz się o swój cellulit, to normalne, że masz pewne obawy. W końcu ciąża przynosi ogromny przyrost masy ciała! Na szczęście wiele kobiet odkrywa, że ich cellulit znika po urodzeniu dziecka. Pomimo tego, że cellulit jest nieunikniony w czasie ciąży, istnieją proste sposoby na zmniejszenie pojawienia się cellulitu po porodzie. Oto kilka wskazówek na dobry początek.

Ciąża to czas zmian fizycznych, a zwiększony cellulit nie jest wyjątkiem. Ćwiczenia pomagają spalić nadmiar tłuszczu, ale ważne jest, aby uzyskać zalecaną wagę, aby uniknąć cellulitu. Przybieranie na wadze podczas ciąży jest zalecane dla kobiet z wysokim BMI, ale kobiety o normalnej wadze mogą spodziewać się przybrania od 11 do 20 funtów. Dobry dietetyk będzie w stanie doradzić, jakie produkty należy spożywać, a których należy unikać.

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu jest niezbędne w walce z cellulitem. Sól ma odczyn kwaśny, więc bądź nawodniony, aby wypłukać toksyny i zredukować cellulit. Jeśli to możliwe, połącz ćwiczenia sercowo-naczyniowe z treningiem oporowym, aby maksymalnie zredukować cellulit. Dietetycy przysięgają na korzyści płynące z tego połączenia. Połączenie treningu oporowego z treningiem interwałowym o wysokiej intensywności to doskonały sposób na utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawę masy mięśniowej.

Jeśli próbujesz pozbyć się cellulitu po ciąży, możesz spróbować naturalnych środków. Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci odzyskać ciało sprzed ciąży. Pomaga również odzyskać siły i energię. Cellulit nie jest problemem z dnia na dzień, ale przy cierpliwości i determinacji z pewnością można zredukować cellulit. Zajmie to trochę czasu, ale jest warte wysiłku.

Należy pamiętać, że dieta i odchodzenie cellulitu po ciąży nie wykluczają się wzajemnie. Podczas gdy ćwiczenia mogą poprawić stan skóry i ogólny stan zdrowia, zdrowa dieta może zmniejszyć cellulit. Pokarmy bogate w białko, takie jak jajka, mięso, ryby i produkty mleczne, są korzystne dla skóry, ponieważ zapobiegają zatrzymywaniu wody i nadmiernemu przybieraniu na wadze. Pamiętaj jednak, aby unikać ekstremalnych diet, ponieważ często pozbawiają Cię one niezbędnych składników odżywczych.

Ponadto tłuste dania na wynos mają tendencję do powodowania obrzęków, a wysoka zawartość soli może pogorszyć stan. W rzeczywistości jedzenie tłustych dań na wynos może nawet pogorszyć cellulit! Tak więc, chociaż nie możesz całkowicie uniknąć fast foodów, najlepiej ograniczyć spożycie. Zamiast tego rób własne dania na wynos. Celuj w tygodniowy limit i staraj się unikać jedzenia tłustych dań na wynos.

W czasie ciąży twoje ciało zatrzymuje więcej wody niż normalnie. Dzięki temu pakiety cellulitu przylegają bliżej skóry, dzięki czemu są lepiej widoczne. Dodatkowa woda zostanie wydalona z organizmu w nadchodzących tygodniach, ale nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej niekoniecznie zniknie po ciąży. Podobnie rozstępy prawdopodobnie znikną w miarę upływu czasu, ale tłuszcz jest trudniejszy do wyeliminowania.

Jeśli jesteś w ciąży i martwisz się cellulitem, dostępnych jest kilka naturalnych metod leczenia. Najpierw wypij więcej wody. Woda pomaga wypłukać toksyny, w tym te, które przyczyniają się do cellulitu. Pij co najmniej dziewięć filiżanek dziennie. Po drugie, detoksykacja organizmu może zmniejszyć ilość toksyn zgromadzonych w organizmie. Poprzez dietę i ćwiczenia możesz w naturalny sposób zredukować cellulit.

Czas po ciąży, w którym kobieta może poddać się liposukcji, nie jest kamieniem węgielnym, ale nowoczesne techniki mogą pomóc przywrócić ciało sprzed ciąży. Kobiety, które miały poród pochwowy lub cesarskie cięcie, powinny poczekać, aż ciało zostanie całkowicie wyleczone. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą wpływać na termin wykonania liposukcji po ciąży. Usługodawca może omówić z Tobą harmonogram podczas wstępnej konsultacji.

Częstą dolegliwością po porodzie jest nadmiar tłuszczu z brzucha. Liposukcja to powszechna procedura, która może usunąć uporczywy tłuszcz z brzucha. Procedura może również pomóc w rozciągnięciu mięśni brzucha, co jest znane jako diastasis recti. Po ciąży skóra na brzuchu może stracić elastyczność, pozostawiając nieestetyczny woreczek. Tutaj może pomóc plastyka brzucha.

Chociaż liposukcja może nie być trwałym rozwiązaniem problemu cellulitu, może poprawić ogólny wygląd skóry. Cellulit to forma tłuszczu, który gromadzi się w kieszonkach pod skórą. W rezultacie włókna kolagenowe łączące komórki tłuszczowe ze skórą mogą rozciągać się i pękać, powodując wybrzuszenie komórek tłuszczowych. Cellulit powoduje zmarszczki i wpływa na pewność siebie.

Chociaż zabieg można łączyć z innymi zabiegami, najlepiej wykonać zabieg po ciąży jak najszybciej po urodzeniu dziecka. Ta procedura dotyczy niepożądanych zmian fizycznych spowodowanych ciążą, w tym cellulitu. Ćwiczenia i dieta nie są w stanie odwrócić skutków cellulitu i liposukcji, dlatego zabieg należy wykonać zanim pacjent znacznie przybierze na wadze. Kobieta w ciąży znacznie przybierze na wadze po ciąży, a komórki tłuszczowe w leczonym obszarze mogą urosnąć i zgromadzić więcej tłuszczu.

Chociaż masaż może chwilowo zredukować pojawienie się cellulitu, to nie zlikwiduje go całkowicie. Będziesz musiał wykonać kilkakrotne masaże, aby zobaczyć wyniki. Podczas gdy możesz odwiedzić masażystę w celu leczenia cellulitu, masaż w domu może być niedrogim sposobem na uzupełnienie profesjonalnych zabiegów. Oto kilka wskazówek dotyczących wykonywania własnych masaży. Kremy do masażu sprawdzają się zarówno w domowych, jak i profesjonalnych zabiegach.

Jedną z największych zalet masażu jest to, że może zmniejszyć widoczność cellulitu. Według jednego z badań opublikowanych w 2010 roku, masaż pomógł kobietom zredukować tłuszcz na udach. Było to częściowo spowodowane zwiększonym przepływem krwi i stymulacją układu limfatycznego. Masaż zwiększa również miejscowy przepływ krwi i usprawnia usuwanie toksyn. Należy pamiętać, że nie ma trwałego lekarstwa na cellulit, ale może to sprawić, że będzie mniej zauważalny.

Podczas masażu terapeuta wyczuje komórki pod skórą i użyje ugniatania i wałkowania, aby rozbić te złogi. W miarę postępu masażu cellulit będzie się rozluźniał. Chociaż szczypanie i ciągnięcie może być niewygodne, to uspokoi mięśnie między ruchami trzymającymi. Powinieneś zacząć od masowania górnej części nogi jedną ręką, a następnie schodzić w dół. Należy również masować plecy i boki nogi.

Nie jest tajemnicą, że kobiety, które zaszły w ciążę, mają więcej cellulitu niż te, które go nie mają. Cellulit to tłuszcz, który tworzy się w kieszonkach pod skórą. Kiedy organizm ma niedowagę, komórki tłuszczowe nie mogą się całkowicie rozpuścić, a te nadmiarowe złogi tworzą wygląd przypominający twarożek. Z powodu małych otworów w wyściółce jelita niestrawione cząsteczki pokarmu przepływają do ciasnych połączeń w komórkach. Może to być bardzo stresujące dla organizmu, który reaguje grupując te toksyny w izolowane kieszenie komórkowe.

Kilka czynników odgrywa rolę w wywoływaniu cellulitu, w tym zmiany hormonalne i słabą jakość diety. Cellulit występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, a jego powstawanie jest prawdopodobnie spowodowane pasmami łączącymi skórę z głębokimi warstwami mięśniowymi. Podczas gdy te pasma krzyżują się u mężczyzn, są one równoległe u kobiet i w równej odległości od siebie. Równoległe prążki są bardziej pofałdowane niż skrzyżowane, co może być związane z wyższym poziomem estrogenu u kobiet.

Chociaż nie zaleca się kobietom w ciąży, aby schudły podczas ciąży, można zmniejszyć ryzyko rozwoju cellulitu po ciąży poprzez ograniczenie ogólnego spożycia kalorii. Jedną z technik masażu, która jest szczególnie skuteczna w przypadku cellulitu po ciąży, jest piaskowanie powięzi. Powięź to tkanka otaczająca mięśnie, ścięgna i więzadła, a gdy jest sztywna, zatrzymuje kieszenie tłuszczu i sprawia, że wyglądają jak dołeczki. Śrutowanie powięzi wykorzystuje narzędzie do rozbicia stwardniałej tkanki łącznej, co pomaga rozbić kieszenie tłuszczu.

Zabiegi niechirurgiczne na cellulit po porodzie mogą być skuteczne w zmniejszaniu wyglądu wgłębień na skórze i zmniejszaniu rozmiaru kieszonek cellulitu. Zabieg obejmuje serię wstrzyknięć w okolice cellulitu przy użyciu różnych składników, takich jak kofeina, hormony, enzymy i ekstrakty ziołowe. Każdy praktykujący ma inną kombinację składników, a wyniki są różne. Chociaż istnieje niewiele badań klinicznych potwierdzających skuteczność tego leczenia, wyniki są zwykle tymczasowe. Zazwyczaj cellulit wraca do poprzedniego rozmiaru w ciągu miesiąca od zaprzestania leczenia.

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu tkanki tłuszczowej, ale nie jest zalecana w leczeniu cellulitu. Możliwe jest jednak zminimalizowanie pojawienia się cellulitu poprzez zastosowanie zabiegu laserowego wraz z innymi zabiegami niechirurgicznymi. Zabieg ten jednak nadal nie jest skuteczny w zwalczaniu cellulitu. Innym niechirurgicznym zabiegiem na cellulit jest ultradźwiękowa rzeźba liposukcji, zabieg, który atakuje tkankę tłuszczową, nie powodując żadnych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że może być skuteczny tylko w połączeniu z innym zabiegiem na cellulit.

Zastrzyki takie jak Sculptra czy Radiesse skutecznie zmniejszają rozmiar cellulitu. Radiesse to stymulator kolagenu, który ma na celu rozpuszczenie pod skórą włóknistych pasm odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu. Inne zabiegi iniekcyjne obejmują kolagen i wypełniacze biostymulujące, które wygładzają zmarszczki i zmniejszają widoczność cellulitu. Używanie Sculptra lub Velashape może wypełnić wgłębienia i wybrzuszenia wokół pośladków.