Czy kobiety z cellulitem są atrakcyjne?

Wiele kobiet z cellulitem chciałoby zmienić część swojego ciała, która ma najwięcej cellulitu, na inną część. Dla kobiet najbardziej atrakcyjną częścią ciała jest brzuch, a następnie pośladki i uda. Ramiona, pośladki i podudzia nie są jednak tak atrakcyjne dla kobiet. W rzeczywistości kobiety z cellulitem rzadziej polubią swój cellulit niż kobiety bez niego.

Niedawne badanie ponad 1000 kobiet w USA ujawniło zaskakującą różnicę między kobietami z cellulitem i bez, jeśli chodzi o ich atrakcyjność. Chociaż kobiety z cellulitem rzadziej oceniają swój wygląd jako atrakcyjny niż te bez cellulitu, ich postrzeganie obszarów, na których cellulit jest najbardziej zauważalny, było podobne. W rzeczywistości kobiety z cellulitem oceniają się niżej w skali dziesięciu niż kobiety bez cellulitu.

Genetyka to tylko jeden z elementów układanki cellulitu. Ważną rolę odgrywają ćwiczenia, dieta i zdrowa waga. Nadwaga zwiększa widoczność cellulitu, ale nie jest to jedyny czynnik. Cellulit rozwija się, gdy tłuszcz znajdujący się pod skórą obciąża tkankę łączną i wybrzusza się w słabych miejscach. Ale cellulit dotyka kobiety wszystkich kształtów i rozmiarów.

Cellulit dotyka około 80 procent kobiet. Mężczyźni jednak mogą mieć tę chorobę, ale jest mniej powszechna. Chociaż nie ma lekarstwa na cellulit, wiele kobiet dokłada wszelkich starań, aby go usunąć. Kilka badań naukowych wykazało, że kobiety z cellulitem gorzej oceniają swój wygląd niż te bez niego. Możliwe jest również rozwinięcie się cellulitu u dzieci.

Cellulit jest często wynikiem interakcji między tkanką łączną a tłuszczem. Podczas gdy męskie komórki tłuszczowe mają krzyżujące się struktury tkanki łącznej, komórki tłuszczowe kobiet są zawarte w strukturach przypominających komorę, które sprzyjają ekspansji tkanki tłuszczowej do skóry właściwej. Na rozwój cellulitu ma wpływ wiek, waga, dieta i genetyka, a także obecność estrogenu i kolagenu w skórze. Chociaż cellulit jest często niewidoczny, można go łatwo zidentyfikować poprzez uszczypnięcie otaczającej go skóry.

Pomimo negatywnych odczuć związanych z cellulitem, stan nie jest tak zły, jak się wydaje. W rzeczywistości większość kobiet z cellulitem ocenia swój wygląd gorzej niż kobiety bez niego. Ostatnie badania wykazały, że kobiety z cellulitem oceniają swój wygląd gorzej niż te bez niego. Badanie wykazało również, że cellulit wpływa na pewność siebie kobiety w porównaniu z innymi typami kobiet.

Chociaż prawdą jest, że dieta i ćwiczenia fizyczne mogą zredukować cellulit, leczenie miejscowe raczej nie przyniesie znaczącej różnicy. Ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić wygląd cellulitu. Na szczęście istnieje wiele medycznie sprawdzonych metod leczenia tej powszechnej choroby skóry. Nawet jeśli z dnia na dzień nie robią dużej różnicy, medycznie udowodnione leczenie cellulitu to świetny sposób na poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Podczas gdy kobiety musiały kiedyś ukrywać cellulit, aby dobrze wyglądać, ten trend się zmienił. Gwiazdy z dumą pokazują teraz swoje dołeczki w nogach publicznie. Na jednym zdjęciu Hilary Duff została sfotografowana, gdy trzymała syna w ramionach. Na innym zdjęciu była w kostiumie kąpielowym i patrzyła na ocean. Miała cellulit na udach i nie obchodziło ją, co myślą ludzie.

Inne gwiazdy przyłączyły się do sprawy, publikując zdjęcia własnych nóg z dołkami w mediach społecznościowych. Chrissy Teigen, która ma rozstępy na wewnętrznej stronie ud, była jedną z najgłośniejszych celebrytek, która popisywała się swoimi niedoskonałościami. Udostępniła również zdjęcia swoich obwisłych nóg na Instagramie i Snapchacie. Powiedziała, że ma nadzieję, że zamieszczone przez nią zdjęcia jej obwisłych nóg zainspirują kobiety do zaakceptowania własnego ciała.

Podobne podejście przyjęła Amy Schumer, zdeklarowana zwolenniczka pozytywnego podejścia do ciała. Opublikowała zdjęcia swoich nóg z dołkami bez filtrów i edycji. To potężne przesłanie samo w sobie. Udowadnia, że cellulit nie umniejsza urody i pokazuje, jak pewność siebie jest kluczem do zachowania pięknego ciała.

Inną znaną gwiazdą, która zajęła się cellulitem, jest Kaitlyn Jenner. Podczas gdy wiele kobiet wstydzi się przyznać, że mają cellulit, zdecydowała się otwarcie mówić o swoich niedoskonałościach. Opowiedziała się również przeciwko zawstydzaniu ciała i pojawiła się w Glamour Magazine. Poza Leną Dunham inne gwiazdy również sprzeciwiają się trendowi wstydu i pokazują swoje dołeczki w nogach.

Trzecią gwiazdą, która opublikowała zdjęcia swoich dołków w nogach, jest aktorka Anna Kendrick. Ma dołeczki w nogach i udo z dołeczkami. Jej niepochlebny wizerunek ciała ma nieproporcjonalnie negatywny wpływ na seks, więc najlepiej spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy. Zdjęcia gwiazd z dołeczkami na nogach mogą być potężnym sposobem na zmianę rozmowy na temat cellulitu.

Na szczęście jest wiele pozytywów z posiadania dołków w nogach. Na przykład Beyonce uczyniła cellulit akceptowalną częścią ciała. Teraz jej nogi zastępują mięśnie brzucha i ramiona. Są teraz używane jako symbole siły i zdrowia. Poza jej własnymi dołeczkami w nogach, milowe zabawy Faith Hill inspirują wiele kobiet do działania i walki o swoje zdrowie.

Cellulit jest wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Pomarszczona tekstura skóry może być kolejną oznaką cellulitu. Chociaż jest to problem kosmetyczny, cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie wymaga interwencji medycznej. Dostępnych jest wiele zabiegów estetycznych, które zmniejszają widoczność cellulitu bez inwazyjnych zabiegów medycznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach zabiegów.

Jedną z metod jest zastosowanie specjalnego kremu lub żelu, który zawiera składniki zwalczające cellulit. Krem zawiera kolagen i elastynę, które działają poprawiając miejscowe ukrwienie i elastyczność. Kolejny zabieg polega na nałożeniu na okolicę maści z olejkami eterycznymi. Dostępne są również ajurwedyjskie kremy na cellulit. Jednak te zabiegi mogą być drogie i mieć ograniczony efekt.

Dostępne są również procedury zatwierdzone przez FDA. Zabieg o nazwie Cellfina może poprawić wygląd cellulitu poprzez celowanie w włókniste pasma, które powodują wgłębienia skóry. Pacjenci, którzy przechodzą to leczenie, powinni zobaczyć wyniki w ciągu dwóch lat. Zabieg nie jest jednak skuteczny w przypadku wiotkości skóry lub cellulitu typu „skórka pomarańczowa”. Może również powodować komplikacje, dlatego przed wypróbowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Inne skuteczne zabiegi to lipoliza laserowa i mikrodermabrazja. Lipoliza laserowa i inne zabiegi kosmetyczne mogą być skuteczne w przypadku osób z cellulitem dołkowym, ale są mniej skuteczne w przypadku długich pasm lub fal. Ta procedura może nie być odpowiednia dla osób z cukrzycą lub nadwagą. Ponadto osoby z problemami żylnymi mogą również uniknąć tego leczenia. Jeśli szukasz niedrogiego leczenia cellulitu, rozważ różne dostępne metody.

Laserowe zabiegi na cellulit obejmują zabieg Cellfina. Ten minimalnie inwazyjny zabieg zastępuje wgłębienia i zagłębienia obwisłą skórą. Procedura wykorzystuje maleńką kaniulę z końcówką laserową, aby usunąć włókniste pasma i zakotwiczoną skórę. Jeden zabieg może usunąć do 25 guzków cellulitu. Następnie stan skóry pacjenta może ulec poprawie przez trzy lata.

Wykazano również, że masaż wspomagany laserem zmniejsza cellulit. Endermologia LPG wykorzystuje opatentowane urządzenie do masażu zatwierdzone przez FDA do ugniatania skóry. Zwiększa mikrokrążenie, poprawia drenaż limfy i uszkadza podskórną tkankę tłuszczową. Równomiernie rozprowadza złogi tłuszczu pod skórą. To skuteczny i niedrogi sposób na cellulit. Jednak wyniki są tymczasowe i tylko kilka badań oceniało skuteczność tego leczenia.

Leczenie cellulitu wzmocnione laserem jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Wykorzystuje urządzenie przypominające próżnię do podnoszenia skóry. Ta procedura ma wyniki zatwierdzone przez FDA, ale niewiele wiadomo na temat jej skuteczności. Cellulit to stan, który dotyka 85% dorosłych kobiet. Oprócz leczenia laserowego, kremy do stosowania miejscowego i inne metody nie poprawiają wyglądu cellulitu. Najnowsza technologia laserowa jest również wykorzystywana przez dermatologów Reflections do poprawy wyglądu cellulitu oraz ujędrnienia i wygładzenia skóry.