Czy można wyleczyć cellulit?

W tym artykule omówiono zabiegi na cellulit i zawarte w nich składniki. Istnieją trzy główne rodzaje zabiegów: liposukcja, metody niechirurgiczne i chirurgia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Zabiegi na cellulit mogą mieć różną skuteczność i ważne jest, aby zrozumieć, jak wybrać właściwą opcję. Oprócz diety i ćwiczeń ważną rolę odgrywa waga i historia rodziny. Poniżej wymieniono kilka zalecanych opcji leczenia cellulitu.

Istnieje wiele możliwości leczenia cellulitu. Jedną z najskuteczniejszych jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu różnych substancji bezpośrednio w miejsca podatne na cellulit. Są to zazwyczaj leki zatwierdzone przez FDA, stosowane w koktajlach do wstrzykiwań. Niektóre opcje leczenia, takie jak mezoterapia, wymagają wielu sesji i wiążą się ze znacznymi przestojami. Jednak ten rodzaj leczenia nie jest jeszcze powszechnie stosowany. Niektórzy eksperci ostrzegają, że stwarza poważne ryzyko i nie jest udowodnione.

Chociaż wiele kobiet cierpiących na cellulit może skorzystać z tych zabiegów, najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanych rezultatów jest konsultacja z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem posiadającym certyfikat zarządu. Ocenią stan Twojego ciała i skóry, określą Twój budżet i opracują dla Ciebie spersonalizowany plan leczenia. Gdy już zdecydujesz się na plan leczenia, porozmawiaj ze swoim chirurgiem plastycznym i upewnij się, że zabieg zakończy się dla Ciebie sukcesem. Oprócz porady lekarza możesz również przyjrzeć się nieinwazyjnym możliwościom leczenia.

Masaże to doskonałe zabiegi na cellulit. Pomagają w redystrybucji komórek tłuszczowych w twoim ciele, powodując gładszy wygląd. Masaż działa również na ukojenie zmęczonych mięśni i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Dodatkową zaletą jest poprawa ogólnego wyglądu skóry. Oprócz masażu zabiegi spa mogą również pomóc w zmniejszeniu cellulitu. Metody te nie usuwają przyczyny cellulitu, dlatego przed ich wyborem należy porozmawiać z lekarzem.

W leczeniu cellulitu jest kilka składników. Podczas gdy olejki eteryczne i związki zawierające jod są od lat stosowane w leczeniu cellulitu, nowsze składniki kosmetyczne mogą być również skuteczne w leczeniu cellulitu. Ostatnie badania przeprowadzone przez Ortonne i wsp.12 potwierdzają istnienie cellulitu u kobiet po 30 roku życia. Autorzy sugerują, że zabiegi na cellulit i starzenie się skóry mogą być stosowane jednocześnie.

Krioterapia może zmniejszyć kieszonki cellulitu, ale nie jest leczeniem cellulitu. Krioterapia obejmuje serię zastrzyków w dotknięty obszar. Składniki krioterapii mogą obejmować kofeinę, enzymy, ekstrakty ziołowe i hormony. Dokładna mieszanka stosowana przez każdego praktykującego jest różna. Krioterapia ma niewiele badań potwierdzających jej skuteczność, a skutki uboczne mogą obejmować zaczerwienienie, tkliwe guzki pod skórą lub zmiany skórne.

Niektóre kremy i balsamy twierdzą, że zmniejszają cellulit. Produkty te mogą zawierać kofeinę lub inne składniki, które sprzyjają rozpadowi komórek tłuszczowych. Jednak te kremy i balsamy mogą tylko tymczasowo poprawić wygląd powierzchni cellulitu. Te kremy i balsamy mogą również zawierać inne składniki, takie jak kofeina, która może zwiększać przepływ krwi do obszaru. Mogą jednak nie docierać do głębszych warstw tkanki, pogarszając cellulit, zamiast go poprawiać.

Retinol to kolejny składnik powszechnie stosowany w leczeniu cellulitu. W badaniu z 2000 roku wykazano, że poprawia elastyczność skóry o dziesięć procent. Retinol jest doskonałym przykładem kremu do stosowania miejscowego na cellulit, ponieważ poprawia przepływ naczyń i zwiększa obrót komórkowy. Może również poprawiać koloryt skóry, co pomaga wygładzić obszar podatny na cellulit.

Oprócz diety i ćwiczeń, niechirurgiczne metody leczenia cellulitu obejmują liposukcję i przeszczep tłuszczu. Laseroterapia pomaga również wyeliminować wgłębienia. Topi tłuszcz i przecina włókniste pasma. Zabieg wymaga jednej sesji i może powodować znaczne siniaki lub obrzęki. Poprawki mogą być konieczne co roku. Wyniki są tymczasowe, ale mogą trwać kilka lat. Niechirurgiczne zabiegi na cellulit należy rozważać tylko wtedy, gdy bardziej inwazyjna opcja nie jest odpowiednim wyborem w Twojej konkretnej sytuacji.

Inną opcją jest system Cellulaze, który wykorzystuje laser do redukcji cellulitu. Zabieg polega na zaznaczeniu przez lekarza miejsc, w których cellulit jest najbardziej widoczny. Lekarz następnie stosuje znieczulenie miejscowe, aby znieczulić skórę. Następnie przez nacięcia przewleczona jest cienka kaniula. Następnie energia lasera rozbija włókniste pasma pod powierzchnią skóry, upłynniając je i uruchamiając produkcję nowego kolagenu.

Oprócz chirurgii cellulitu w Garden Plastic Surgery & MedAesthetics dostępne są zabiegi niechirurgiczne. W Midtown West na Manhattanie Garden Plastic Surgery & MedAesthetics na Long Island wykorzystuje urządzenia Mini FX i Contoura Body FX do leczenia cellulitu. Pacjenci z łagodnym przypadkiem cellulitu mogą doświadczyć znaczących rezultatów dzięki tym zabiegom. Pamiętaj jednak, że te niechirurgiczne procedury mają na celu wyleczenie tylko niewielkiej części problemu.

Chociaż kuszące może być skorzystanie z liposukcji w celu wyleczenia cellulitu, prawda jest taka, że jest ona tylko marginalnie skuteczna. Cellulit pojawia się, gdy pasma tkanki łącznej pod skórą pękają i zaczynają się marszczyć. O wyglądzie cellulitu decydują różnice między pasmami tkanki łącznej i tkanki tłuszczowej. Bez względu na poziom sprawności lub pochodzenie etniczne, cellulit może powodować, że kobiety czują się skrępowane swoim ciałem, szczególnie gdy noszą szorty, podkoszulki lub bikini.

Chociaż liposukcja może zmniejszyć widoczność cellulitu poprzez usunięcie zaatakowanych złogów tłuszczu, nie leczy go. Cellulit pojawia się, gdy tkanki łączne pod skórą zostają naruszone i są wypychane przez włókna tłuszczowe. Ponieważ liposukcja skupia się na eliminacji tych komórek tłuszczowych, może pogorszyć cellulit. Można go jednak łączyć z zabiegiem liftingującym, aby zredukować widoczność cellulitu i napiąć pozostałą skórę.

W przeciwieństwie do zabiegów laserowych rezultaty liposukcji utrzymają się latami. Komórki tłuszczowe, które zostały usunięte podczas modelowania sylwetki, nie powrócą, ale sąsiednie komórki tłuszczowe mogą się powiększyć, jeśli przytyjesz. Zdrowy tryb życia to klucz do utrzymania skóry bez cellulitu na długi czas. I pamiętaj, najważniejszą częścią całej procedury jest wybór odpowiedniego chirurga! Tak jak każdy inny zabieg kosmetyczny, liposukcja również może leczyć cellulit!

Jeśli martwisz się wyglądem swojego cellulitu, warto rozważyć terapię falą akustyczną. Zabieg ten wykorzystuje fale dźwiękowe do rozbijania złogów cellulitu. Zwykle potrzeba czterech lub pięciu sesji, aby zobaczyć wyniki. Profesjonalni lekarze mogą zalecić do dziesięciu zabiegów. W przeciwieństwie do niektórych zabiegów terapia falą akustyczną nie powoduje żadnych skutków ubocznych, chociaż pacjenci mogą odczuwać drobne siniaki podczas zabiegu.

Fale AWT wnikają w skórę, stymulując rozpad komórek tłuszczowych i drenaż limfatyczny. Poprawiają również przepływ krwi i promują syntezę kolagenu. Powoduje to zmniejszenie wyglądu cellulitu i zwiększenie elastyczności skóry. AWT ma kilka zalet i powinny one zostać zbadane przez osoby poszukujące leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszą praktyką już dziś. Możesz zarezerwować konsultację, klikając tutaj.

Fale dźwiękowe stymulują dolne warstwy skóry, stymulując uwalnianie substancji chemicznych, które uruchamiają proces gojenia organizmu. Fale akustyczne wpływają również na komórki, aby wytwarzały więcej kolagenu, włókna tkanki łącznej, które jest ważne dla struktury skóry. Zmiany te umożliwiają ściślejszą kontrolę komórek tłuszczowych, co zmniejsza widoczność cellulitu. Oprócz redukcji cellulitu, fale akustyczne mogą mieć również działanie przeciwzapalne.

Powszechnie uważa się, że miłorząb dwuklapowy może leczyć cellulit poprzez poprawę krążenia krwi. Miłorząb jest od wieków używany w medycynie chińskiej do promowania długowieczności i wzmacniania ścian naczyń krwionośnych. Oprócz leczenia cellulitu, miłorząb ma właściwości przeciwstarzeniowe i jest pomocny w walce z wypadaniem włosów i cieniami pod oczami. Jest to skamieniałe drzewo o długiej historii w tradycyjnej medycynie chińskiej. Liście i korzenie zawierają flawonoidy i terpeny, które odpowiadają za ich terapeutyczne działanie.

Dostępnych jest wiele innych metod leczenia, ale żaden nie jest tak skuteczny jak miłorząb dwuklapowy. Medycyna chińska wykorzystuje ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego jako podstawę bioprądów na poziomie komórkowym. Zioło może również zmniejszyć widoczność cellulitu poprzez poprawę przepływu krwi do skóry. Chociaż miłorząb ma wiele innych zastosowań, najbardziej znany jest ze swojej zdolności do zmniejszania wyglądu cellulitu.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, w tym suplementy zawierające miłorzęb japoński. Wśród nich są te zrobione ze słodkiej koniczyny i wodorostów. Są sprzedawane jako zabiegi na cellulit. Jednak niewiele jest dowodów naukowych potwierdzających skuteczność tych produktów. Niektóre z nich są w rzeczywistości gorsze niż problem, który próbują leczyć. Nie można im ufać.