Dlaczego mamy cellulit na nogach – przyczyny

Cellulit na udach, nogach i innych częściach ciała nie jest normalną częścią procesu starzenia. Kiedy poziom estrogenu spada w naszych ciałach, skutkuje to nadmiernymi złogami tłuszczu, które stają się mniejsze lub nawet gorsze w zależności od genetyki, którą odziedziczyliśmy. Cellulit na udach, nogach i innych częściach ciała występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ale to nie znaczy, że mężczyźni nie mogą dostać cellulitu.

Istnieje kilka różnych czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Jedną z głównych przyczyn jest nadmiar komórek tłuszczowych. Nagromadzenie komórek tłuszczowych prowadzi do nierównej tekstury, którą wszyscy znamy jako cellulit. Kolejnym ważnym czynnikiem jest genetyka. Kobiety, które odziedziczyły predyspozycje do cellulitu, również będą na nią cierpieć.

Jak więc pozbyć się cellulitu?

Jednym z dostępnych obecnie zabiegów jest zabieg liposukcji, w którym za pomocą urządzenia ultradźwiękowego można przejść przez skórę i usunąć komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Inną opcją jest naturalny preparat ziołowy, który można kupić w lokalnej aptece. Większość z tych preparatów ziołowych twierdzi, że jest w stanie zwalczyć pierwotną przyczynę cellulitu i zmniejszyć jego wygląd w ciągu kilku tygodni.

A może trochę aktywności fizycznej?

Jeśli jesteś jak większość kobiet i spędzasz dużo czasu siedząc i wylegując się, rozsądnie byłoby wstać i trochę się poruszać. Jest to szczególnie ważne, jeśli obecnie cierpisz na bóle pleców lub inne problemy związane z plecami. Siedzenie przez cały dzień może również pogorszyć te warunki. Jednym z najłatwiejszych sposobów uniknięcia cellulitu na nogach jest noszenie odpowiednio dopasowanej odzieży. Unikaj ubrań, które są zbyt ciasne lub bardzo cienkie, ponieważ mogą one zatrzymywać ciepło i wilgoć na skórze, przyczyniając się do rozwoju cellulitu.

Najlepszym sposobem leczenia cellulitu na nogach jest atakowanie problemu od wewnątrz. Spożywając zdrową żywność i pijąc dużo wody każdego dnia, możesz pozbyć się toksyn i komórek tłuszczowych z organizmu. Zdrowa dieta jest niezbędna dla zdrowia Twojej skóry. Dzięki dużej ilości witamin i minerałów Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i energicznie, co z kolei pomoże zmniejszyć widoczność cellulitu na nogach.

Ćwiczenia, ćwiczenia

Ćwiczenia to kolejny ważny czynnik pomagający w eliminacji cellulitu. Wiele osób to przeoczy, ale ćwiczenia są niezbędne, aby pomóc organizmowi pozbyć się nadmiaru tłuszczu i toksyn. Ujędrniając i ćwicząc mięśnie nóg, pomożesz im stać się silniejszymi i szczuplejszymi. Dzięki temu skóra będzie mniej podatna na powstawanie nieestetycznego cellulitu.

…i masaż.

Masaże to kolejny świetny sposób na pomoc w usunięciu niechcianego cellulitu. Stosując masaż w celu wyeliminowania cellulitu, będziesz mógł odprężyć się i wyeliminować stres. Stres odgrywa ogromną rolę w rozwoju cellulitu. W rezultacie im więcej stresu możesz wyeliminować, tym lepiej będziesz.

Wreszcie należy ograniczyć spożycie alkoholu i zastąpić go zdrowszymi substancjami, takimi jak zielona herbata. Wiadomo, że zielona herbata jest skutecznym przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki powodują uszkodzenia skóry i mają tendencję do pogarszania elastyczności skóry. Pijąc dużo zielonej herbaty, będziesz w stanie pomóc swojemu organizmowi w walce z tymi rodnikami. W ten sposób znacznie zmniejszysz ryzyko rozwoju cellulitu na nogach.