Dlaczego rozstępy występują u mężczyzn

Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, jest to wspólne pytanie, które prawdopodobnie masz w jednym punkcie lub innym: Dlaczego mężczyźni mają rozstępy? W wyniku naturalnego procesu starzenia się, skóra zaczyna się rozpadać. Istnieje jednak wiele sposobów zapobiegania i leczenia rozstępów.

Retinoid

Czy masz rozstępy, czy nie, kuracja retinoidami może być dobrym sposobem na zmniejszenie ich wyglądu. Ponadto, zabiegi retinoidami mogą pomóc w leczeniu blizn po rozstępach.

Tretinoina jest silną formą witaminy A, która działa poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Złuszcza również skórę i zwiększa obrót komórek. Wykazano, że jest to bezpieczne leczenie.

Jeśli rozważasz leczenie retinoidami rozstępów, możesz chcieć porozmawiać z dermatologiem. Mogą one przepisać topical receptę lub wykonać zabieg w biurze.

Tretinoina jest dostępna w kremie lub balsamie i może być stosowana w leczeniu rozstępów. Może być również stosowany do leczenia plam słonecznych i melasmy. Należy przetestować niewielką ilość na skórze przed użyciem retinoidu.

Kilka badań wykazało, że tretinoina krem 0,05 an zmniejsza długość i wygląd rozstępów. Należy jednak pamiętać, że może to być silny lek i nie powinien być stosowany przez osoby o wrażliwej skórze. Krem powinien być nakładany na obie strony skóry.

Najlepsze kremy z retinoidami na rozstępy to retinoidy na receptę. Te, które zawierają kwas glikolowy są również skuteczne i wykazano, że zmniejszają szerokość rozstępów w ciągu sześciu miesięcy. Połączenie kwasu glikolowego i tretinoiny może poprawić ilość elastyny w skórze.

Inny krem z retinoidami, Retin-A, okazał się skuteczny w przypadku trądziku i może być stosowany do naprawy uszkodzeń słonecznych. Jednak może również powodować wady wrodzone.

Możesz uzyskać kremy retinoidowe o mocy recepturowej w wersji domowej, która kosztuje mniej niż profesjonalne leczenie. Należy również sprawdzić u dermatologa, czy można połączyć kurację retinoidami z innym zabiegiem.

Retinol może powodować rozstępy

Kilka zabiegów na skórę może zmniejszyć wygląd rozstępów. Na przykład, terapie laserowe stymulują regenerację kolagenu i elastyny w skórze. Inne zabiegi obejmują doustne suplementy witaminy C.

Rozstępy występują, gdy włókna elastyczne skóry są uszkodzone. To zwykle występuje, gdy skóra jest rozciągnięta poza jej granicami, zwykle podczas dojrzewania lub ciąży.

Niektóre osoby mogą być bardziej narażone na rozstępy, w tym osoby o ciemniejszej skórze. Ludzie, którzy mają nadwagę mogą być również bardziej podatni na rozstępy.

Jeśli jesteś podatny na rozstępy, krem miejscowy może pomóc je zanikać. Niektóre kremy miejscowe zawierają retinol, który może pomóc w odbudowie kolagenu i elastyny w skórze. Rezultaty mogą być widoczne po sześciu miesiącach regularnego stosowania. Stosowanie kremu z retinoidem może również poprawić teksturę skóry, nawilżenie i zmarszczki.

Oprócz kremów miejscowych, zabiegi laserowe i terapie światłem mogą również pomóc w poprawie wyglądu rozstępów. Kilka rodzajów laserów jest wykorzystywanych do rozbijania tkanki skórnej i stymulowania regeneracji kolagenu i elastyny.

Dermatolodzy mogą również zaoferować niechirurgiczne leczenie, takie jak dermabrazja, aby pomóc usunąć martwe komórki skóry. Dermatolodzy mogą również połączyć kilka procedur.

Inną opcją jest miejscowo stosowana witamina A. Może to pomóc w poprawie wyglądu rozstępów, zwłaszcza mniejszych, czerwonych. Może również pomóc skórze odzyskać elastyczność. Jednak może być niebezpieczny w użyciu podczas ciąży lub karmienia piersią.

Tretinoina, retinoid na receptę, okazała się skuteczna w poprawie wyglądu wczesnych rozstępów. Jednak może to nie być cudowne lekarstwo.

Najlepiej jest porozmawiać z dostawcą opieki zdrowotnej o swoich opcjach. Mogą oni pomóc Ci zdecydować się na plan leczenia, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Microneedling

Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, możesz cierpieć z powodu rozstępów. Jest to stan, który może być spowodowany przyrostem wagi lub ciążą. Może wystąpić na tyłku, biodrach, udach, piersiach lub gdziekolwiek, gdzie przechowywany jest tłuszcz.

Dobrą wiadomością jest to, że microneedling jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się tych nieestetycznych rozstępów. Działa poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchomienie naturalnego systemu uzdrawiania organizmu. W zależności od ciężkości stanu, możesz wymagać wielu sesji.

W najlepszym przypadku, zobaczysz zauważalną poprawę w wyglądzie swoich rozstępów w ciągu kilku tygodni od pierwszego zabiegu. Następnie będziesz musiała poczekać około tygodnia, zanim będziesz mogła wznowić swoje normalne codzienne czynności.

Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się poddanie serii zabiegów. Typowy reżim będzie wymagał trzech lub więcej sesji. Każda sesja jest oddalona od siebie o około 10 do 14 dni, co daje skórze czas na wyleczenie.

Najbardziej skuteczne zabiegi microneedling są wykonywane przez licencjonowanego lekarza. Pamiętaj, aby zrobić swoje badania przed rozpoczęciem. Należy również rozważyć koszt zabiegu.

Mikrourazy stworzone przez microneedling będą stymulować naturalny system uzdrawiania Twojego ciała, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Te dwa białka są ważne, ponieważ utrzymują Twoją skórę elastyczną i pomagają w jej regeneracji.

Proces microneedlingu obejmuje również użycie środka znieczulającego. Ma to na celu zminimalizowanie dyskomfortu.

Możesz również rozważyć włączenie osocza bogatopłytkowego (PRP) do swojej rutyny. Jest to forma medycyny, która wykorzystuje Twoją własną krew do przyspieszenia procesu gojenia.

Terapia akustyczną falą uderzeniową

Usługiwanie się terapią akustyczną falą uderzeniową w przypadku rozstępów u mężczyzn ma wiele zalet. Stymuluje ona warstwę skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny. Te dwa białka pomagają w samoregeneracji, gdy rozciągnięta skóra jest uszkodzona.

Terapia falą uderzeniową jest również skuteczna w poprawie długości i pełności penisa. Nie jest bolesna i nie wymaga znieczulenia. Wyniki sesji zabiegowej są widoczne w ciągu zaledwie ośmiu do dziesięciu sesji.

Proces polega na zastosowaniu sondy do penisa. Fala uderzeniowa rozbija płytkę nazębną w żyłach i pozwala na poprawę przepływu krwi.

Terapia falą uderzeniową może być skuteczna dla poprawy funkcji seksualnych i jakości życia pacjentów. Może być również stosowany w leczeniu choroby Peyronie, stanu, w którym żyły w penisie są powiększone.

Procedura może być wykonana w gabinecie lekarskim za pomocą urządzenia ręcznego. Może to zająć tak mało jak trzydzieści minut. Dla optymalnych wyników, możesz chcieć poddać się serii zabiegów akustycznej fali uderzeniowej.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie zabiegi falą uderzeniową są zatwierdzone przez Food and Drug Administration. Zabiegi te często nie są pokrywane przez ubezpieczenie. Z tego powodu niektórzy lekarze wahają się, czy stosować terapię falą uderzeniową, dopóki dalsze badania nie potwierdzą jej bezpieczeństwa.

Niektórzy lekarze sugerują, że jeśli cierpisz na zaburzenia erekcji, powinieneś porozmawiać z lekarzem o terapii falą uderzeniową. Twój lekarz oceni twoją sytuację i wyda zalecenie. Niektórzy lekarze chętnie przepiszą terapię falą uderzeniową jako rozwiązanie Twojego problemu, ale inni mogą najpierw zalecić inne zabiegi.

FDA nie zatwierdziła terapii falą uderzeniową dla męskich rozstępów. Jednakże, została ona zatwierdzona do innych zastosowań.

Dermabrazja

Pośród wielu zabiegów, które są dostępne dla rozstępów, dermabrazja jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych. Ten rodzaj zabiegu polega na użyciu ręcznej różdżki w celu usunięcia martwych komórek skóry. Następnie, wilgotny, nieprzylegający opatrunek jest stosowany do dotkniętego obszaru.

Dermabrazja jest stosowana w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak trądzik, drobne linie, zmarszczki i uszkodzenia słoneczne. Może być również stosowany do leczenia blizn i rozstępów.

Dermabrazja może być wykonywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi. Może być również wykonane w zakładzie ambulatoryjnym. Obejmuje ona procedurę, która może trwać od kilku minut do kilku godzin. Pacjent może wymagać uspokojenia.

Dermabrazja może być bolesna. Może również powodować blizny. Ważne jest, aby nosić luźne ubrania. Skóra będzie bardzo wrażliwa przez kilka tygodni. Jeśli skóra się pogorszy, skontaktuj się z lekarzem.

Dermabrazja jest zwykle wykonywana w gabinecie zabiegowym. Pacjenci mogą otrzymać sedację lub znieczulenie ogólne. Skóra zostanie oczyszczona za pomocą żelu antyseptycznego.

Dermabrazja może trwać kilka tygodni, aby się zagoić. W międzyczasie, pacjent może potrzebować przestać brać niektóre leki. Mogą również potrzebować unikać ekspozycji na słońce. Powinni również unikać sportów z piłką i pływania w chlorowanej wodzie basenowej przez co najmniej cztery tygodnie.

Skóra może być lekko wyboista po dermabrazji. Pacjent otrzyma wizytę kontrolną. Otrzymają również instrukcje dotyczące pielęgnacji skóry. W zależności od nasilenia rozstępów, pacjent może potrzebować kilku zabiegów.

Zabieg mikrodermabrazji jest doskonałym sposobem na wyeliminowanie wyglądu rozstępów. Może również pomóc poprawić teksturę i ton skóry. Wspomaga również produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra wygląda i czuje się młodziej.

.