Ile kobiet ma cellulit?

Jeśli zastanawiasz się, ile kobiet ma cellulit, nie jesteś sam. Około 85% kobiet ma to, a mężczyźni są nieco mniej skłonni do tego. cellulit dotyka więcej kobiet niż mężczyzn ze względu na sposób wytwarzania hormonów. Kobiety produkują więcej estrogenu niż mężczyźni, hormonu kontrolującego kształt ciała. Z tego powodu kobiety mają zwykle wyższy procent tkanki tłuszczowej niż mężczyźni.

Wyniki nowego badania kobiet z cellulitem przeprowadzonego przez Harris Poll wykazały wyraźny trend: kobiety chcą, aby ich lekarze omówili przyczyny i możliwości leczenia cellulitu. Ankieta, w której wzięło udział 1000 kobiet w USA, obejmowała dermatologów, chirurgów plastycznych i innych pracowników służby zdrowia. Zgodnie z wynikami, 93% respondentów było zainteresowanych omówieniem przyczyn cellulitu, a 77% chciało, aby ich lekarze omówili dostępne dla nich opcje leczenia.

Badanie wykazało, że kobiety z cellulitem mają inne spojrzenie na swój wygląd niż kobiety bez tej choroby. Ogólnie kobiety z cellulitem oceniały się gorzej niż kobiety bez cellulitu. Chociaż ta różnica w stosunku kobiet do cellulitu jest niewielka, wskazuje na problem. Co więcej, badanie wykazało, że kobiety z cellulitem częściej miały problemy z samooceną niż kobiety bez cellulitu.

Oprócz zdrowej diety o niskiej zawartości tłuszczu i sodu, regularne ćwiczenia to dobry sposób na zmniejszenie cellulitu. Ważne jest również, aby zachować formę, ponieważ utrata masy mięśniowej pogarsza cellulit. Oprócz utraty cellulitu promuje również ogólny stan zdrowia. Oprócz zmniejszenia wyglądu cellulitu, ćwiczenia mogą poprawić strukturę skóry.

Według ostatnich badań genetyka jest główną przyczyną cellulitu, który występuje w rodzinach. Badania genetyczne wykazały nawet szereg genów związanych z podatnością na tę chorobę. Niektóre geny wpływają na biologię komórek tłuszczowych, podczas gdy inne wpływają na regulację przepływu krwi i stan zapalny. Kobiety mają więcej włóknistych przegród, które unoszą skórę ku górze i tworzą charakterystyczny dla cellulitu wgłębienia.

Cellulit ma silny składnik genetyczny. W rzeczywistości niektóre badania zidentyfikowały warianty genetyczne związane z podatnością na cellulit. Niektóre geny regulują biologię komórek tłuszczowych, stany zapalne i przepływ krwi, które są zaangażowane w rozwój cellulitu. Inne geny wpływają na liczbę i rozmieszczenie komórek tłuszczowych. Niezależnie od przyczyny, genetyka powstawania cellulitu może dostarczyć wglądu w patofizjologię tego problemu.

Chociaż nie wiadomo, czy hormony odgrywają rolę w rozwoju cellulitu, wielu ekspertów zgadza się, że kobiety są na niego bardziej podatne niż mężczyźni. Brak równowagi hormonalnej w ciele kobiety sprzyja gromadzeniu się i rozpadowi tłuszczu. Chociaż za cellulit nie odpowiada żaden pojedynczy hormon, z rozwojem cellulitu związane są między innymi hormony insulina i noradrenalina.

Wraz z wiekiem kobiety poziom estrogenów spada, a komórki tłuszczowe zaczynają się powiększać. Ten proces powoduje, że skóra zwisa i staje się widoczna. Na rozwój cellulitu może również wpływać dieta kobiety, zwłaszcza ilość tłuszczów nasyconych, cukru i tłuszczu w jej diecie. Palenie i brak ruchu to inne główne czynniki, które przyczyniają się do pojawienia się cellulitu.

Chociaż nie ma jednego genu, który powoduje cellulit, to zaburzenie często występuje u obu płci. Oprócz genetyki, styl życia i rozkład tkanki tłuszczowej są ważnymi czynnikami wpływającymi na rozwój cellulitu. Na przykład, jeśli matka lub babcia kobiety miała cellulit, jej szanse na rozwój cellulitu były wyższe. Genetyka również może mieć wpływ, dlatego ważne jest, aby sprawdzić swoją genetykę.

Jeśli masz reklamę na brzuchu lub martwisz się wyglądem cellulitu, masz do wyboru kilka opcji leczenia. Cellulit jest spowodowany gromadzeniem się tkanki tłuszczowej lub adipocytów na powierzchni skóry. Ten nadmiar tłuszczu owija się pod skórą i daje wygląd skórki pomarańczowej. Kilka czynników może przyczyniać się do cellulitu u kobiet, w tym modne diety i nieregularne nawyki żywieniowe.

Podstawową przyczyną cellulitu jest zbiór pasm łącznych między skórą a tkankami strukturalnymi. Te opaski tworzą kieszenie tłuszczu pod powierzchniową skórą. Terapie obejmujące QWO(r) podaje się przez trzy kolejne sesje z 21-dniową przerwą między zabiegami. Wyniki tych zabiegów są zachęcające, ale powinieneś wiedzieć, że nie gwarantują one trwałych rezultatów. Istnieją inne opcje leczenia cellulitu, ale QWO może być warte spróbowania.

Oprócz naturalnych zabiegów dermatolodzy kosmetyczni oferują kilka opcji leczenia cellulitu. Liposukcja i ultradźwięki okazały się bardzo obiecujące, ale nie gwarantują całkowitego usunięcia cellulitu. Sama liposukcja nie usunie cellulitu, a może go pogorszyć. Zabieg laserowy jest jednak doskonałą opcją na napięcie skóry i redukcję cellulitu. Wyniki są jednak tymczasowe.

Najczęstsze opcje leczenia kobiecego cellulitu obejmują zabiegi laserowe, masaże i ćwiczenia. Najlepsze opcje pomogą Ci osiągnąć najbardziej zauważalne rezultaty przy zachowaniu zdrowego stylu życia. Możliwości leczenia kobiecego cellulitu różnią się w zależności od lekarza. Udowodniona medycznie kuracja pomoże Ci osiągnąć pożądane rezultaty. Może nawet pomóc Ci schudnąć. Nie bój się więc pytać o zabiegi na cellulit.

Chociaż mężczyźni i kobiety również mogą cierpieć na cellulit, częściej występuje on na kobiecym ciele. Wynika to z różnic w rozmieszczeniu tłuszczu, mięśni i tkanki łącznej. Podczas gdy mężczyźni i kobiety mają takie samo prawdopodobieństwo rozwoju cellulitu, typowe kobiece strony nie są tak widoczne. Niemniej jednak możliwe jest pozbycie się cellulitu na tych obszarach za pomocą prostych ćwiczeń. W przypadku kobiet spacery lub jogging mogą pomóc w zmniejszeniu cellulitu na nogach.

Hormon estrogenowy odgrywa rolę w rozwoju cellulitu. Pomaga utrzymać płynny przepływ naczyń krwionośnych. Kiedy poziom estrogenu spada, przepływ krwi do tkanki łącznej jest mniejszy, a komórki tłuszczowe mają tendencję do powiększania się. Wraz ze spadkiem poziomu estrogenów komórki tłuszczowe rosną i wystają przez słabnącą tkankę łączną, tworząc wgłębienie. Ponadto niektóre kobiety są bardziej podatne na cellulit ze względu na czynnik genetyczny.

Istnieje kilka różnych rodzajów cellulitu. Najczęstsze miejsca występowania cellulitu to uda, ramiona i pośladki. Bez względu na rodzaj cellulitu opcje leczenia mogą się różnić, ale najlepsza opcja leczenia będzie zależeć od miejsca na skórze. Ponadto cellulit częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Występuje również u mężczyzn, ale nie tak wyraźnie jak u kobiet.

Oprócz ćwiczeń i odchudzania, poprawa diety pomoże zmniejszyć pojawianie się cellulitu. Badania wykazały, że kobiety, które schudły, mają mniej obszarów cellulitu niż te, które go przybierają. Ścisła dieta kaloryczna powinna być połączona ze zorganizowanym programem ćwiczeń. Wykazano, że utrata wagi zmniejsza podstawową tkankę tłuszczową. Jeśli obszar cellulitu nie jest zbyt duży, do jego zmniejszenia wystarczy ograniczenie kaloryczne.

Jednym z powszechnych problemów kobiet jest cellulit. Chociaż dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety, najbardziej dotyka kobiety. Chociaż jest całkowicie nieszkodliwy, cellulit może sprawić, że osoba poczuje się skrępowana, zwłaszcza gdy nosi szorty, podkoszulki lub bikini. Chirurg może pomóc kobiecie zredukować cellulit, wykonując liposukcję.

Po liposukcji powstała skóra może mieć grudkowaty wygląd. To wynik słabej, gąbczastej tkanki. Liposukcja usuwa te komórki tłuszczowe i złamane włókna. W przeciwieństwie do diety i ćwiczeń, usunięte komórki tłuszczowe nie wrócą. Technika wtapiania stosowana przez chirurga i ciasno skompresowane bandażowanie to dwa dodatkowe kroki, które pomogą zmniejszyć widoczność cellulitu.

Kobiety z istniejącym wcześniej cellulitem mogą być bardziej narażone na nieregularności skóry po liposukcji. Dzieje się tak, ponieważ liposukcja może zaburzać tkankę łączną i zmieniać rozkład tłuszczu w skórze. Dlatego ważne jest, aby kobiety utrzymywały stabilną wagę i nosiły odzież uciskową, aby zmniejszyć widoczność śladów, wgłębień i zwiotczałej skóry.

Badanie opublikowane w Fast-track Research Funding Program AAD wykazało, że wspomagana laserowo liposukcja nie jest odpowiednią metodą leczenia cellulitu. Chociaż liposukcja może zmniejszyć widoczność cellulitu, może prowadzić do dodatkowych komplikacji, takich jak wgłębienia. Wyniki tego badania sugerują, że połączenie manualnego drenażu limfatycznego i pozaustrojowej terapii falą uderzeniową (ESWT) może być najskuteczniejszym sposobem leczenia cellulitu po liposukcji.

Zabieg polegający na usunięciu tłuszczu z ciała może skutkować nierówną teksturą skóry i gładszą sylwetką. Jednak zabieg nie wyeliminuje włóknistych pasm cellulitu, ponieważ pozostałe komórki tłuszczowe mogą nadal napierać na strukturę skóry. To sprawia, że liposukcja jest kiepskim rozwiązaniem na cellulit. Dlatego przed wyborem chirurga należy omówić z lekarzem ryzyko i korzyści płynące z liposukcji.