Rola radiofrekwencji w redukcji cellulitu

Frekwencja radiowa (RF) jest nieinwazyjnym, bezpiecznym zabiegiem energetycznym, który może poprawić koloryt, strukturę i strukturę skóry. Jego działanie polega na ogrzewaniu głębokich warstw skóry w celu pobudzenia produkcji nowego kolagenu i pobudzenia obrotu komórkowego, co skutkuje bardziej jędrną, grubszą i młodziej wyglądającą skórą.

Gdy końcówka RF jest przykładana do skóry, dostarcza ona punkty intensywnej energii o częstotliwości radiowej do maleńkich kanalików w górnej warstwie skóry. Wywołuje to reakcję gojenia się ran i zrzucania uszkodzonej tkanki.

1. Napina skórę

Wzmacnianie skóry falami radiowymi (RF) wykorzystuje bezpieczne poziomy fal energetycznych o niskim natężeniu do ogrzewania głębokich warstw skóry, co stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Skutkuje to bardziej jędrnym wyglądem i bardziej młodzieńczym, odświeżonym wyglądem.

Aby wykonać zabieg z wykorzystaniem częstotliwości radiowej, lekarz przesuwa ręczne urządzenie z elektrodami o częstotliwości radiowej po pożądanym obszarze skóry. Sonda emituje energię o częstotliwości radiowej, która podgrzewa skórę w temperaturze 39-42 stopni Celsjusza.

To ciepło – kontrolowany uraz, wywołany przez fale radiowe – przechodzi przez głębsze warstwy skóry i pobudza naturalną reakcję gojenia się ran do produkcji nowego kolagenu. Kolagen jest klejem, który trzyma skórę właściwą razem, zapewniając jej strukturę i wytrzymałość.

Urządzenia RF pomagają również poprawić krążenie i przepływ limfy. To pomaga zwiększyć dopływ tlenu i usunąć toksyny, które mogą przyczynić się do starzenia się skóry.

Inną zaletą częstotliwości radiowej jest to, że zwiększa ilość włókien kolagenowych w organizmie, co pomaga utrzymać skórę jędrną i elastyczną. Pomaga to zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, które są częstym problemem wśród starszych osób dorosłych.

Według dyplomowanej asystentki lekarza Gabrielle Garritano, która jest założycielką i dyrektorem generalnym firmy Ject, zabiegi napinania skóry za pomocą fal radiowych stymulują wrodzony proces uzdrawiania organizmu. Dlatego też uważa się, że jest to niechirurgiczna alternatywa dla procedur chirurgicznych, która może spowodować radykalne zmiany bez powodowania znacznego bólu lub przestojów.

Oprócz zmniejszenia wyglądu zwiotczałej skóry, częstotliwość radiowa może również pomóc w poprawie wyglądu cellulitu. W niewielkim badaniu przeprowadzonym na kobietach, naukowcy stwierdzili, że osoby, które miały pięć do ośmiu sesji leczenia RF doświadczyły mniej widocznego cellulitu.

Należy zauważyć, że napinanie skóry za pomocą RF działa poprzez stymulację nowego kolagenu, ale to wymaga czasu i nie będzie widoczne natychmiast. W rzeczywistości, może to potrwać do 3-6 miesięcy, aby nowy kolagen był widoczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o napinaniu skóry falami radiowymi, odwiedź dermatologa lub chirurga plastycznego z certyfikatem, aby dowiedzieć się, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz również poszukać online usługodawcy w swojej okolicy, korzystając z narzędzia Find ABCS Surgeons należącego do American Board of Cosmetic Surgery.

2. Zmniejsza widoczność zmarszczek

Zabieg z wykorzystaniem częstotliwości radiowej (RF) to niechirurgiczna metoda napinania skóry i zmniejszania widoczności zmarszczek. Technologia RF podgrzewa i denaturuje białka kolagenowe w skórze, stymulując wzrost nowego kolagenu.

Ta procedura jest bezpieczna, nieinwazyjna i niezwykle skuteczna. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów laserowych i chirurgicznych dla pacjentów, którzy chcą mieć bardziej napiętą i jędrną skórę, ale nie mają czasu lub budżetu na poddanie się operacji.

Używając wielu impulsów, urządzenie o częstotliwości radiowej podgrzewa i stymuluje głęboką warstwę skóry, aby wywołać produkcję nowego kolagenu i elastyny. Gdy temperatura utrzymuje się dłużej niż trzy minuty, organizm uwalnia białka szoku cieplnego, które stymulują tworzenie nowych włókien kolagenowych.

Białka te pomagają skórze w restrukturyzacji, nadając jej bardziej młodzieńczy wygląd. Proces ten zmniejsza również widoczność zwiotczałej skóry i zmarszczek, dzięki czemu skóra wygląda na jędrniejszą, gładszą i bardziej jednolitą w strukturze.

Wiele urządzeń dostępnych na rynku wykorzystuje różną kombinację impulsów, ale każde z nich działa poprzez ogrzewanie głębszych warstw skóry, aby zachęcić do tworzenia nowego kolagenu. Wszystkie te technologie podgrzewają skórę do temperatury od 122 do 167 stopni Celsjusza, co jak wykazały badania, stymuluje organizm do produkcji białek szoku cieplnego, które pobudzają produkcję nowych włókien kolagenowych.

Jednakże istnieją pewne ograniczenia terapii RF. Jej efekty są widoczne tylko w określonych sytuacjach, a rezultaty nie są trwałe.

Trudno też porównać wyniki terapii RF z wynikami innych zabiegów kosmetycznych, takich jak Botox czy zastrzyki z kwasu hialuronowego, których skuteczność została udowodniona. Poziom dowodów dla RF skin tightening jest bardzo niski, a dalsze badania są potrzebne, aby ustalić jego skuteczność.

Jeśli nie jesteś pewna, czy zabiegi o częstotliwości radiowej będą dla Ciebie odpowiednie, porozmawiaj ze swoim dermatologiem lub chirurgiem plastycznym. Mogą oni zalecić najlepszy rodzaj zabiegu dla Twoich potrzeb i dać Ci pełne zrozumienie ryzyka i potencjalnych korzyści.

RF jest skuteczną techniką przeciwstarzeniową, która jest stosowana w leczeniu zarówno twarzy, jak i ciała, zmniejszając obwisłą skórę, poprawiając ton i teksturę, zmniejszając cellulit i promując wzrost nowego kolagenu. Może być również stosowana do zmniejszania rozmiaru komórek tłuszczowych i konturowania ciała.

3. Zmniejsza wygląd obwisłej skóry

Zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej (RF) poprawiają wygląd obwisłej skóry poprzez stymulację wzrostu nowego kolagenu i elastyny, białek ujędrniających, które sprawiają, że skóra jest gładka. Jest to szczególnie pomocne, jeśli skóra traci swoją młodzieńczą pulchność i jędrność z powodu wieku lub czynników środowiskowych.

RF pobudza również obrót komórek, co stymuluje naturalny proces odnowy skóry, mówi dr. Alexandrides, dodając, że “częstotliwość radiowa powoduje skurczenie się warstwy skórnej, co z kolei zmusza fibroblasty do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny, tworząc bardziej napiętą, jędrną i jasną skórę.

W niektórych przypadkach RF może nawet zmniejszyć wygląd rozstępów poprzez wywołanie reakcji gojenia się ran. Dermatolodzy coraz częściej wykorzystują RF do leczenia białych rozstępów, znanych również jako striae albae.

Istnieje kilka rodzajów zabiegów z użyciem częstotliwości radiowej, w tym frakcyjna RF. Ten rodzaj RF wykorzystuje punkty szczypcowe, które są wciskane w powierzchnię skóry i dostarczają intensywnej energii o częstotliwości radiowej. Termicznie ranią one maleńkie kanaliki w górnych warstwach skóry, wywołując reakcję gojenia się ran i zrzucania uszkodzonej tkanki.

Monopolarny RF (zwany również “mikropulsowym” RF) jest bardziej zaawansowanym zabiegiem, dostarczającym intensywne ciepło do generującej kolagen warstwy skóry właściwej. Głębokie “impulsy” są nakładane na obszar przy użyciu wzoru siatki, oddziałując na skórę głęboko i powodując długotrwały efekt napięcia.

Jest to bardziej skuteczne niż bipolarny RF, który działa bardziej powierzchownie i może pozostawić uczucie suchości i łuszczenia się skóry po zabiegu. Wiąże się to jednak z wyższym ryzykiem poparzenia skóry, więc może być potrzebny krem znieczulający.

Inne zabiegi RF działają poprzez ogrzewanie tkanek w głębszych warstwach skóry, stymulując fibroblasty i metabolizm komórek, aby poprawić ogólny ton i teksturę skóry. Te zabiegi RF są również mniej prawdopodobne, że spowodują trwałe przebarwienia niż lasery, które wykorzystują fale świetlne o wyższej częstotliwości.

Wyniki są estetyczne i trwałe, zwłaszcza gdy połączy się RF z innymi nieinwazyjnymi, niechirurgicznymi technikami odmładzania skóry, takimi jak microneedling lub terapia światłem LED. Technika Vivace, na przykład, łączy microneedling z RF i terapią światłem LED w celu zminimalizowania drobnych linii, zmarszczek i zwiotczałej skóry, jednocześnie zmniejszając widoczność rozstępów.

4. Zmniejsza widoczność rozstępów

Rozstępy są spowodowane rozpadem włókien kolagenu i elastyny w skórze, gdy ta rozciąga się zbyt szybko. Są one powszechnie widoczne u kobiet podczas dojrzewania, ciąży i przyrostu masy ciała.

Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd rozstępów i uczynić je mniej widocznymi. Jednym z nich jest zabieg radiofrekwencji, który jak udowodniono zwiększa produkcję kolagenu w skórze, co skutkuje gładszą i bardziej równomiernie wyglądającą skórą.

Wiele osób, które cierpią z powodu tych nieestetycznych rozstępów decyduje się na zabieg radiofrekwencji, aby poprawić ich wygląd. Ta nieinwazyjna procedura działa poprzez wykorzystanie urządzenia o częstotliwości radiowej do podgrzewania kolagenu w skórze, co uruchamia naturalny proces gojenia, który zwiększa produkcję nowego kolagenu i elastyny.

Inną popularną opcją zmniejszania wyglądu rozstępów jest radiofrekwencja mikroneedling. Zabieg ten działa poprzez tworzenie maleńkich igieł, które wnikają w skórę, wyzwalając naturalną reakcję leczniczą w organizmie.

Z tego powodu, RF microneedling jest często sparowany z radiofrekwencją skóry w celu zmaksymalizowania rezultatów. Ponieważ procedura wyzwala naturalną reakcję leczniczą, pacjenci często doświadczają poprawy tekstury skóry i poprawy wyglądu rozstępów po kilku sesjach.

Oprócz poprawy wyglądu rozstępów, radiofrekwencja mikroigłowa może być również stosowana w leczeniu blizn potrądzikowych i głębokich zmarszczek. Skóra będzie czuć się jędrniejsza i wyglądać bardziej promiennie po serii zabiegów, które zazwyczaj trwają przez kilka miesięcy.

RF microneedling jest również skuteczny w zmniejszaniu wyglądu cellulitu. Zabieg wykorzystuje monopolarną lub bipolarną maszynę o częstotliwości radiowej, aby skierować się na niższe warstwy skóry i uruchomić naturalny proces gojenia.

Te zabiegi mogą być stosowane do wygładzania obszarów tłuszczu, które mają trudny czas, aby dokręcić się z dietą i ćwiczeniami. Urządzenia te okazały się również zmniejszyć wygląd obwisłej skóry, która może być wynikiem przyrostu masy ciała lub ciąży.

Najlepszą częścią o RF microneedling jest to, że jest całkowicie bezpieczny i minimalnie inwazyjny, więc można uzyskać korzyści z tej procedury bez przechodzenia operacji. Z tego powodu staje się on coraz bardziej popularny wśród mężczyzn i kobiet chcących poprawić wygląd swojej skóry.

.